فروسیلیس ایران

درباره فروسیلیس ایران

شرکت فروسیلیس ایران در سال ۱۳۶۰در استان سمنان به عنوان اولین تولید کننده فروسیلیسیم در ایران تاسیس گردید. با بکار گیری کوره قوس الکتریکی شرکت آلمانی Manesman Demag ، با ظرفیت تولید ۲۵۰۰۰ تن در سال ، اقدام به تولید فروسیلیسم با بالاترین کیفیت در سطح بازار جهانی نمود.
در سال ۱۳۷۸ تولید فروسیلیکو منیزیم نیزبه خط تولید این شرکت افزوده شد. شرکت فروسیلیس ایران (سهامی عام) با استفاده از پیشرفته ترین فن آوری روز دنیا مطابق با استاندارد بین المللی ISO 5445 توانست فروسیلیسیم ۷۵% تولید و به بازار جهانی عرضه نماید.
شرکت فروسیلیس ایران (سهامی عام) با صادرات به اروپا، آسیا و خاورمیانه مفتخر به دریافت جایزه بین المللی عقاب طلایی بابت کیفیت برتر اروپا در سال ۲۰۱۰ و همچنین صادر کننده نمونه ملی سال های ۸۹، ۹۲ و ۹۶ گردید .

درگذشت جناب آقای حاجی بابا

درگذشت جناب آقای علی اصغر حاجی بابا، ضایعه بزرگی است که تأثر تمامی فعالان اقتصادی و صنعتگران را به همراه دارد.جناب آقای علی اصغر حاجی بابا،  با بیش از نیم قرن تلاش ،کارآفرینی پرتلاش، الگوساز، سختکوش و مردی از تبار سازندگی و خدمتگزاری بود که میراثشان اشتغال هزاران نفر در اقصی نقاط ایران است. از جمله موفقیت‌های وی می‌توان به صادرات کالا به کشورهای مختلف جهان حتی در روزگار دشوار تحریم، رونق تولید ملی و اعتلای نام ایران اشاره کرد. ایشان در عمر پر بار و پر فراز و نشیب خود جز به اعتلای نام ایران و عزت و بزرگی آن نیندیشیدند و تصویری درخشان از سربازان جبهه تولید در سنگر مقدس کار و تلاش از خود برجای گذاشت. تا به این لحظه، فردی از اخلاق  و رفتار ایشان شکوه نکرد بلکه ذکر نیکشان زبانزد عام و خاص بود و چه خوب که معرفت و انسانیت ایشان در خانواده محترمشان تسری یافته و بیش از هزاران نفر در سفره معرفت ایشان حضور داشتند.

تا زمانی که آثار صنعت و فکر ایشان در جامعه جاری باشد، وی نیز جاودان خواهد ماند. به اعضای خانواده این مرد بزرگ و تمامی فعالان عرصه صنعت تسلیت عرض می‌نماییم. امیدواریم همه ما بتوانیم در مسیر وی قدم بگذاریم.

درود بر این مرد بزرگ

محصولات و خدمات

فروسیلیسیم آمیاژی است که به عنوان عامل اکسیژن زدا در تولید فولاد و تولید سیلیکون مورد استفاده می باشد. فروسیلیسیم علاوه بر این به دلیل تسریع پروسه گرافیته کردن در ریخته گری چدن نیز کاربرد دارد . از دیگر موارد کاربرد فروسیلیسیم میتوان در تولدی سیلیکون خالص نیمه هادی در صنعت برق و مس سیلیکون ( SIilicon Copper) در صنعت شیمی نام برد.

پودر میکروسیلیکا

پودر میکروسیلیکا

فروسیلیسیم

فروسیلیسیم

فروسیلیسیم منیزیم

فروسیلیسیم منیزیم

ماموریت سازمانی

ما با اعتقاد بر این باور که صنایع متکی به منابع اولیه باید بیش از پیش توسعه یابند، با بکارگیری نیروی انسانی و فعال نمودن منابع کشور و تولید محصول با کیفیت در سطح جهانی سعی در خودکفائی صنایع ذوب فولاد و ریخته‌گری و بی‌نیازی کشورمان به منابع خارجی داریم.

مشتریان

شرکت فروسیلیس ایران از ابتدای تولید خود و به دلیل کیفیت مرغوب محصول فروسیلیسیم، شرکت های تولید کننده فولاد و صنایع ریخته گری را تأمین می نموده است، همچنین این شرکت از ابتدای پروژه تولید فروسیلیسیم منیزیم نیز به دلیل مرغوبیت آن موفق به تأمین صنایع چدن نشکن شده است